İnsan Kaynakları

Sunucu Kiralama | VDS & Fiziksel Sunucu Kiralama


VDS Sunucu kiralama hizmeti alarak düşük maliyetlerle kendi sunucunuza sahip olabilirsiniz. Normalde donanım olarak bir sunucuya sahip olmak istediğinizde donanım fiyatının yüksek olamasının yanında elektrik maliyeti, internet maliyeti, ip adresi maliyeti, jeneratör maliyeti, yönetim maliyeti gibi ek maliyetler kullanıcılar için sıkıntı çıkaracaktır. VDS Sunucu Kiralama hizmeti alarak sunucu yatırımlarınızı minimum düzeyde tutabilirsiniz. İki çeşit sunucu kiralama yöntemi bulunuyor: Birinci tip sunucu kiralamada, fiziksel dedicated bir sunucu alarak ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. İkinci tip sunucu kiralamada ise bir VDS alarak sunucu kiralama ihtiyacınızı çözebilirsiniz. Her ikisinde de aynı uygulamaları çalıştırabilir, web sitenizi barındırabilirsiniz.


VDS ve Fiziksel Sunucular Arasındaki Farklar


Fiziksel (dedicated) sunucu ve VDS arasında büyük maliyet farkı ve özellik farkı bulunuyor. Örneğin control.com.tr alt yapısında bir VDS kiraladığınız takdirde tamamı SAS ve SSd disk yapısına sahip, ana makinede 1024 GB RAM kapasiteli, Raid 50 disk yapısında,  ortalam 500 Mbit internet hat hızına sahip bir donanım ile çalışırsınız. Raid 50 disk yapısında kullanılan her iki disk için bir tane yedek disk çalışmaktadır. Veri güvenliğiniz maksimum seviyededir. SAS ve SSD disklerle daha hızlı veri akışı sağlarsınız. Ana kapasitede 1024 GB RAM olduğu için örneğin 16 GB RAM’e bir sunucu kiraladığınızda daha sonra sunucunuz 32 GB RAM, 128 GB RAM ve hatta 1024 GB RAM’e kadar formatlanmadan arttırılabilir. Tüm bu alt yapıya control.com.tr farkıyla sahip olabilirsiniz.

logo

Fiziksel bir sunucu satın aldığınızda örneğin 16 GB RAM’li yada 32 GB RAM’li bir sunucuda standart SATA diskler bulunur. Sata diskleri SAS yada SSD ile değiştirmek isterseniz sunucunun aylık maliyeti artar. İnternet hızını arttırmak isterseniz ekstra maliyet oluşur. Veri güvenliğinizi sağlamak ve yedekli çalışmak için sahip olduğunuz sunucuda Raid kartı kullanmanız gerekir. Örneğin; Raid 50 yapısına sahip bir disk sistemi oluşturmak istediğinizde sunucunuz storage olmadığı için desteklenmez.

fiziksel sunucu


Fiziksel sunucularda Cpanel, Litespeed, gibi lisans gerektiren yazılımlar kurmak isterseniz bu yazılımları dedicated lisansını satın almanız gerekecektir. Ancak VDS sunucularda daha uygun ücrete sahip sanal server lisansı kurabilirsiniz. Fiziksel sunucular donanımsal ve yazılımsal yönetim bilgileri gerektiren cihazlardır. Eğer sunucu yönetimi konusunda  yeterli bilginiz yoksa deneyimli personel çalıştırmanız gerekecektir. VDS sunucu paketlerimizden birini seçerek kiralama hizmeti aldığınızda ücretsiz yönetim ve teknik destek hizmetini de 7/24 sunmaktayız.

VDS sunucularda, Dedicated sunucuda yapmak istediğiniz tüm işlemleri yapabilirsiniz. İsterseniz uzak masaüstü bağlantısı kurabilir, SSH bağlantısı yapabilir, upload – download için çalıştırabilir, Cpanel, Plesk kullanarak web sitelerinizi yayınlayabilirsiniz. VDS sunucularda uygulamalarınızı yönetebilir, hosting hizmeti verebilir ve veritabanı sunucusu olarak kullanabilirsiniz.


Özet olarak şunu söyleyebiliriz. VDS sunucular ile çalışarak hem maliyetlerinizi düşürmüş olursunuz hem de daha fazla performans almış olursunuz. Aylık, yıllık kiralamalarda özel indirimlerden de faydalanabilirsiniz. VDS Sunucu kiralama işlemlerinizi hızlıca başlatmak için yukarıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

VDS sunucular hakkında detaylı bilgi için:
https://www.control.com.tr/vds-kiralama
Tüm sunucular için:
https://www.control.com.tr

Online Destek

Güvenli Alışveriş
Online Teklif Al

Kampanyalar ve Haberler :

 Bilgi Merkezi - Control.com.tr

Control Bilgi Merkezi

Teknolojik gelişmelerden herkesten önce haberdar olabilecğeiniz , aklınıza takaılan sorulara yanıt bulabileceğiniz bilgi merkezi platformumuza hoşgeldiniz

 indirim

Control.com.tr'ye şimdi ücretsiz kayıt ol indirim kuponları hemen cebine gelsin ;)

7/24 Çözüm üretmek için buradayız

 • 7/24 Satış ve Destek : (+90) 850.302-34-99
 • 7/24 İstanbul Tel : (+90) 212.909-0-960
 • 7/24 Gaziantep Tel : (+90) 342.606-0-607
 • 7/24 Faks : (+90) 850.302-34-99
 • 7/24 Satış Departmanı: satis@control.com.tr

Visa

 • SQL Hosting
 • Plesk Hosting
 • ONAPP Hosting
 • Vmware Servers
 • Dell Sunucu Kiralama
 • EMC Hosting
 • CPanel Hosting
 • Litespeed Hosting
 • CloudLinux Hosting
 • MYSQL Hosting
 • Windows Hosting